首页 / RF 天线 / 1005190F0-AA70L0025
minImg
1005190F0-AA70L0025
Ethertronics/AVX
型号:
1005190F0-AA70L0025
描述:
ANTENNA ASSY, UWB68 F0 0025 MHF
用户指南
Frequency Range 6.5GHz ~ 8.5GHz
Applications UWB
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination MHF
Mounting Type Adhesive
RF Family/Standard -
Height (Max) 0.008" (0.20mm)
Product Status Active
VSWR 2
Series -
Antenna Type PCB Trace
Frequency (Center/Band) 7.5GHz
Power - Max 10 W
Mfr Ethertronics/AVX
Return Loss -
Features Cable - 25mm
Package Box
Gain 5.3dBi
Frequency Group SHF (f > 4GHz)