1008R-471G
API Delevan Inc.
型号:
1008R-471G
描述:
FIXED IND 470NH 846MA 210MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 846 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Series 1008R
Inductance 470 nH
Type -
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 215MHz