首页 / 陶瓷电容器 / 100A101FT150XT1K
minImg
100A101FT150XT1K
American Technical Ceramics
型号:
100A101FT150XT1K
描述:
CAP CER 100PF 150V P90 0505
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient P90
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Porcelain Superchip® ATC 100A
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 100 pF