首页 / 拨动开关 / 100AWSP1T1B1M6QEH
minImg
100AWSP1T1B1M6QEH
E-Switch
型号:
100AWSP1T1B1M6QEH
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 1/4-40
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.35mm Dia
Circuit SPDT
Actuator Length 10.55mm
Mounting Type Panel Mount, Right Angle
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 100A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-On
Electrical Life 30,000 Cycles
Voltage Rating - AC 120 V