首页 / 拨动开关 / 100AWSP1T2B4M2QE
minImg
100AWSP1T2B4M2QE
E-Switch
型号:
100AWSP1T2B4M2QE
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
库存 : 77
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread Unthreaded
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions -
Circuit SPDT
Actuator Length 7.62mm
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 100A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-On
Electrical Life 30,000 Cycles
Voltage Rating - AC 120 V