首页 / 陶瓷电容器 / 100B2R4BW500XT1K
minImg
100B2R4BW500XT1K
American Technical Ceramics
型号:
100B2R4BW500XT1K
描述:
CAP CER 2.4PF 500V P90 1111
库存 : 3316
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient P90
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Porcelain Superchip® ATC 100B
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 2.4 pF