100R-150J
API Delevan Inc.
型号:
100R-150J
描述:
FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 40 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 492 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Series 100R
Inductance 15 nH
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 250MHz