首页 / 铝电解电容器 / 100RX30470MGC18X31.5
minImg
100RX30470MGC18X31.5
Rubycon
型号:
100RX30470MGC18X31.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 130°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series RX30
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 470 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 92 mOhms