100YXJ33MT78X11.5
Rubycon
型号:
100YXJ33MT78X11.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 254.1 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 462 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 360 mOhms