100ZL390MEFC18X25
Rubycon
型号:
100ZL390MEFC18X25
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 891 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.62 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 390 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms