首页 / 铝电解电容器 / 100ZLH330MEFCG412.5X40
minImg
100ZLH330MEFCG412.5X40
Rubycon
型号:
100ZLH330MEFCG412.5X40
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLH
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 330 µF