100ZLJ8.2M5X11
Rubycon
型号:
100ZLJ8.2M5X11
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 8.2UF 20% 100V RAD TH
库存 : 2631
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 92.4 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 220 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 8.2 µF