首页 / 针座,公插针 / 10112690-G01-12ULF
minImg
10112690-G01-12ULF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
10112690-G01-12ULF
描述:
CONN HEADER SMD R/A 24POS 2MM
用户指南
Insulation Height 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.126" (3.20mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 24
Series Minitek® 2.00mm
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)