10127717-20LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
10127717-20LF
描述:
CONN PLUG HSG 20POS 3.00MM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Row Spacing 0.118" (3.00mm)
Contact Type Male Pin
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Locking Ramp
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series Minitek® Pwr 3.0
Note Contacts Not Included
Connector Type Plug
Pitch 0.118" (3.00mm)