10143734-013LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
10143734-013LF
描述:
CONN RCPT HSG 13POS 1.27MM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Number of Rows 1
Number of Positions 13
Color Black
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Thermoplastic
Series Minitek MicroSpace™ 1.27mm
Note Contacts Not Included
Connector Type Receptacle
Pitch 0.050" (1.27mm)