10156612-1200LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
10156612-1200LF
描述:
CONN BOARD-IN HSG 12POS 2.00MM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Number of Positions 12
Color Natural
Row Spacing -
Contact Type Male Pin
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series Minitek® Board-In 2.0mm
Note Contacts Not Included
Connector Type Board-In
Pitch 0.079" (2.00mm)