102MWR152KB
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
102MWR152KB
描述:
CAP FILM 1000PF 1.5KVDC AXIAL
库存 : 1946
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.571" L (5.50mm x 14.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1000 pF