103R-180JS
API Delevan Inc.
型号:
103R-180JS
描述:
FIXED IND 18NH 1.03A 93 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 52 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.03 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 93mOhm Max
Series 103R
Inductance 18 nH
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 2GHz