103R-272GS
API Delevan Inc.
型号:
103R-272GS
描述:
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.15OHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 24 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.15Ohm Max
Series 103R
Inductance 2.7 µH
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 77MHz