104HC1102K2CM6
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
104HC1102K2CM6
描述:
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVAC CHAS MT
库存 : 4
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.193" (30.30mm)
Tolerance ±10%
Termination Threaded, Female
Lead Spacing -
Size / Dimension 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5 mOhms
Series HC1
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 1000V (1kV)
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.1 µF