105R-562JS
API Delevan Inc.
型号:
105R-562JS
描述:
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.3Ohm Max
Series 105R
Inductance 5.6 µH
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 47MHz