Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
106CKH100M
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.2698
$2.698
50
$0.18848
$9.424
100
$0.161595
$16.1595
500
$0.12122
$60.61
1000
$0.102362
$102.362
2500
$0.096976
$242.44
5000
$0.09159
$457.95
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 85 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 13.263Ohm @ 120Hz |
| Series | CKH |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 195.5 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 10 µF |
| Package | Bulk |