106TXK400M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
106TXK400M
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 135 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 33.16Ohm @ 120Hz
Series TXK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 303.75 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10 µF