107AVD025MEL
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
107AVD025MEL
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.32Ohm @ 120Hz
Series AVD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 280 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 340 mOhms