107TLS010M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
107TLS010M
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 10V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 145 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.316Ohm @ 120Hz
Series TLS
Package / Case Axial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 100 µF