首页 / 钽电容器 / 109D158X9010K2
minImg
109D158X9010K2
Vishay Sprague
型号:
109D158X9010K2
描述:
CAP TANT 1500UF 10% 10V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.217" L (10.31mm x 30.91mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Series TANTALEX®, 109D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1500 µF