109LBA035M2DD
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
109LBA035M2DD
描述:
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
库存 : 126
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 66.31mOhm @ 120Hz
Series LBA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10000 µF