10BJ120A
Eaton - Electronics Division
型号:
10BJ120A
封装:
SMB
描述:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.2A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series 10BJ
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V