10HV20B103K
KEMET
型号:
10HV20B103K
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Downhole
Height - Seated (Max) 0.220" (5.59mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.170" (4.32mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.250" L x 0.200" W (6.35mm x 5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HV RAD-LDD Indust X7R HVHT200C
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 10000 pF