10ML47MEFCT55X5
Rubycon
型号:
10ML47MEFCT55X5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 48 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ML
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 47 µF