首页 / 铝电解电容器 / 10MS568MEFCTZ6.3X5
minImg
10MS568MEFCTZ6.3X5
Rubycon
型号:
10MS568MEFCTZ6.3X5
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 59 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MS5
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 88.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 68 µF