10MS733MEFC4X7
Rubycon
型号:
10MS733MEFC4X7
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 46 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MS7
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF