10SEV47M5X5.5
Rubycon
型号:
10SEV47M5X5.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SEV
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Rubycon
Capacitance 47 µF