10SEV6800M18X21.5
Rubycon
型号:
10SEV6800M18X21.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 1.85 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SEV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.1275 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 6800 µF