1.0SMBJ15A-AQ
Diotec Semiconductor
型号:
1.0SMBJ15A-AQ
封装:
SMB (DO-214AA)
描述:
TVS, SMB, 15V, 1000W, 150C,
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V