Rubycon
型号:
10ZLH1000MEFCT78X16
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.456
$0.456
10
$0.3249
$3.249
50
$0.24586
$12.293
100
$0.214035
$21.4035
500
$0.158574
$79.287
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.689" (17.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 750 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | ZLH |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.25 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 45 mOhms |