首页 / 铝电解电容器 / 10ZLH680MEFC8X11.5
minImg
10ZLH680MEFC8X11.5
Rubycon
型号:
10ZLH680MEFC8X11.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
库存 : 101387
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 519.75 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 945 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 56 mOhms