10ZT330M8X11.5
Rubycon
型号:
10ZT330M8X11.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 342 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZT
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 94 mOhms