C&K
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.5455
$6.5455
10
$6.25195
$62.5195
25
$5.6867
$142.1675
80
$4.912574
$393.00592
240
$4.465988
$1071.83712
480
$4.138476
$1986.46848
960
$3.840755
$3687.1248
2400
$3.684812
$8843.5488
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 65°C |
| Switch Travel | 2.16mm |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC/DC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 6.88mm |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Series | 1000 |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-On |
| Contact Timing | Not Specified |
| Operating Force | - |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Mfr | C&K |
| Contact Material | Copper |
| Features | Black Actuator, Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Tray |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Base Product Number | 1101M2S4 |