Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
115-47-316-41-003000
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$14.915
$14.915
10
$13.21735
$132.1735
25
$12.70872
$317.718
50
$12.20028
$610.014
100
$11.522455
$1152.2455
250
$10.505746
$2626.4365
500
$9.827959
$4913.9795
1000
$9.014616
$9014.616
请发送询价,我们将立即回复。

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Material - Post | Brass Alloy |
| Housing Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 16 (2 x 8) |
| Contact Finish Thickness - Post | 200.0µin (5.08µm) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Series | 115 |
| Type | DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Features | Open Frame |
| Termination Post Length | 0.095" (2.41mm) |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Package | Tube |
| Contact Resistance | - |
| Base Product Number | 115-47 |