11925SA-24P-EL-D0
NMB Technologies Corporation
型号:
11925SA-24P-EL-D0
描述:
FAN AXIAL 119X25MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 102.0 CFM (2.86m³/min)
Noise 40.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.170A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 12 ~ 27.6VDC
Product Status Active
RPM 2800 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.240 in H2O (59.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 119mm L x 119mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Series 11925SA
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 4.08 W