11938KA-24N-NA-00
NMB Technologies Corporation
型号:
11938KA-24N-NA-00
描述:
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 129.9 CFM (3.64m³/min)
Noise 50.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.500A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 18 ~ 25VDC
Product Status Not For New Designs
RPM 3600 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 38.40mm
Operating Temperature 14 ~ 104°F (-10 ~ 40°C)
Static Pressure 0.440 in H2O (109.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 119mm L x 119mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Series 11938KA
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 12 W