11938MA-24P-GA-00
NMB Technologies Corporation
型号:
11938MA-24P-GA-00
描述:
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 181.2 CFM (5.13m³/min)
Noise 59.5dB
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.930A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 15 ~ 27.6VDC
Product Status Active
RPM 4700 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 38.40mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.860 in H2O (214.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 119mm L x 119mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Series 11938MA
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 22.4 W