11938MA-48N-EA-D0
NMB Technologies Corporation
型号:
11938MA-48N-EA-D0
描述:
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE
用户指南
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM -
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 38.40mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 119mm L x 119mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Series 11938MA
Material - Blade Plastic
Package Box
Base Product Number 11938MA