SMC Diode Solutions
型号:
11DQ09
封装:
DO-41
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 90V 1.1A DO41
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2755
$0.2755
10
$0.18905
$1.8905
100
$0.092435
$9.2435
500
$0.077121
$38.5605
1000
$0.05358
$53.58
2000
$0.046446
$92.892
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 35pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-41 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 90 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 960 mV @ 2 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 90 V |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.1A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | 11DQ |