11PM-K142U
NMB Technologies Corporation
型号:
11PM-K142U
描述:
STEP MOTOR HYBRID UNIPOLAR 24V
库存 : 10
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -
Diameter - Shaft 0.197" (5.00mm)
Rotor Inertia 13gcm²
Termination Style Connector
Steps per Revolution 200
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 1.1 A
Voltage - Rated 24VDC
Coil Resistance 2.9 Ohms
Size / Dimension Square - 1.100" x 1.100" (28.00mm x 28.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 0.910" (23.11mm)
Length - Shaft and Bearing 0.787" (20.00mm)