Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
11SM430-T
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$58.9095
$58.9095
10
$51.5489
$515.489
25
$47.13064
$1178.266
50
$44.18488
$2209.244
100
$41.97575
$4197.575
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Release Force | 28gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SM |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 99gf |
| Overtravel | 0.005" (0.13mm) |
| Electrical Life | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 11SM |
| Differential Travel | 0.001" (0.025mm) |