WECO Electrical Connectors Inc.
型号:
120-M-221/04
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN; TERMBLK; PCB; HEADER; SNGL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.4345
$1.4345
10
$1.0051
$10.051
25
$0.93708
$23.427
50
$0.85044
$42.522
100
$0.846735
$84.6735
250
$0.715008
$178.752
500
$0.677369
$338.6845
1000
$0.60211
$602.11
5000
$0.489212
$2446.06
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.472" (12.00mm) |
| Contact Tail Length | 0.157" (4.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | Vertical |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 15 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | WECO Electrical Connectors Inc. |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Positions | 4 |
| Positions Per Level | 4 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Gray |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Series | - |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Bulk |