1206AA151KATBE
KYOCERA AVX
型号:
1206AA151KATBE
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 pF