1206B273J631CT
Walsin Technology Corporation
型号:
1206B273J631CT
描述:
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.027 µF